23 YILDIR YEŞEREN, GÖVDESİNDE DEĞER TAŞIYAN BİR ÇATI: ATLANTİS BİLİŞİM

İşini yarına taşıyıp geleceğin temellerini atmak isteyen insanları plan, program ve katma değerler bir araya getirir; güven, emek, dostluk ve saygı bir ağacın yaprakları gibi onları birbirine bağlar. Atlantis Bilişim bu sarmalı iyi bilir, ona inanır ama kendisi için bu hikayenin temelleri çok daha farklı atılmıştır.

Atlantis Bilişim’in ortakları Muzaffer TEKE ve Selçuk KARAHAN, lise yıllarında yoları kesişen, sınavlarda birlikte ter döken, uykusuz gecelerde üniversite hayalleri için sırt sırta çalışan ve aynı hayali gerçekleştirip Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nin kapısından birlikte giren iki kadim dosttur.

Bugün 34 yılı aşan bu dostluklarını 2001 yılında iş ortaklığı ile pekiştirmiş olan TEKE ve KARAHAN, 20 yıllık profesyonel bilişim sektörü tecrübeleriyle işbirliği sağladıkları kurum ve kuruluşlar için onlara özel uygulamalar geliştiren Atlantis Bilişim’in amatör heves ile profesyonel çözümler üretme ahlakını tamamlıyorlar.

Şirket Profili

Atlantis Bilişim’in temelleri 2001 yılında atıldı. Sektöründe 20 yılı geride bırakan şirket hali hazırda 50 farklı lokasyondaki müşterileri için çözümler üretmeye devam etmekle birlikte 10.000’e yakın saha teknik servis hizmeti, 50.000’e yakın uzaktan servis hizmeti ve uygulama projeleri ile bilişimle ilgili tüm ihtiyaçları tek kaynaktan yönetmenin konforunu ve güvenini sunuyor.

Kuruluşunun 3. senesinde mevcut yapısına İmalat ve Yazılım departmanlarını da dahil eden şirket, Üretim tarafında Kiosk, Digital Signage ve Dokunmatik Panel üretimlerini yapıp; eğlence sektöründeki şirketlerinin ihtiyaçlarına özel yazılımlar geliştirmekte. Bununla birlikte Elektronik Komponent üretiminde Türkiye’nin dışa bağımlı olmaması için çözümler yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kurumsal yapısında en üste koyan Atlantis Bilişim, TÜBİTAK ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında geliştirdiği temassız kart okuyucular, elektronik sertifika hizmetleri ve özel mini kart okuyucularla da bu katkıyı destekliyor.

Misyonumuz

Çağın olanaklarının ötesine geçme hedefiyle etkin ve dinamik yapımızda yer alan müşterilerimize ve ülkemize katma değer sağlayacak bilişim projeleri geliştirmek.

Vizyonumuz

Ar-Ge, Üretim ve İnsan Kaynağı konularında hizmet kalitesini her geçen gün geliştirmek ve Bilişim Teknolojileri alanında dışa bağımlılığı minimuma indirmek.