Bilişim Çözümleri
Sanallaştırma

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır.

Bilişim Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır. Doğru planlanmayan ve işletmeye zaman kaybettiren tüm aksiyonlar, çözüm üretmesi gerekirken çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Tam da bu noktada Bilgi Teknolojileri hayatımıza dahil oluyor; yazılım ve donanım alanında günlük, hatta anlık veri alışverişi sağlayarak işimizi pratikleştiriyor. 

Atlantis Bilişim olarak, 20 yılı aşkın deneyime sahip uzman kadromuzla sektörün gerektirdiği tüm yenilikleri takip ederek iş modellerimiz arasına ekliyor ve bunları firmanız için kazanca dönüştürecek altyapıları üretiyoruz. Amacımız, zamanı sizin için daha efektif hale getirebilmek. 

Sanallaştırma

Orta ve Büyük ölçekteki işletmelerin ihtiyaç duyduğu sunucu miktarları her geçen gün artmaktadır. Eskiden bu işletmeler 1 – 3 arası sunucu ile ihtiyaçlarını rahatça karşılayabiliyorlarken artık bu sayı, şirketin yapısı ve büyüme hedefleriyle doğru orantıda katlanarak ilerliyor. 

Şirketler, bünyelerinde E-Ticaret, E-Mail, Web Uygulama, Güvenlik ve Kurumsal Uygulamalar gibi çeşitli iş alanları için özel sunucular çalıştırmaktadırlar. Bu sunucu sayısının artması demek, cihazların bakım, destek, elektrik masraflarının da artması; UPS’ler, daha büyük sistem odaları, daha fazla soğutma gereksinimi, güvenlik gibi ihtiyaçlarının doğması demektir. Öte yandan BT yöneticileri bu yoğun uygulamaların olmadığı sunucuları tek tek gözlemlediklerinde, işlemci ve RAM kullanımlarının çok yüksek olmayıp %20 seviyesini geçmediğini fark ettiler ki bu da ciddi bir kaynak israfının kanıtını oluşturur niteliktedir. 

 

Bu noktada, ana felsefesi kaynaklarını verimli kullanmayı bilen şirketler için ‘sunucuları daha az sayıda fiziksel makine ya da makineler üzerinde sanal ortamlar oluşturma teknolojisi’ önem kazanmaktadır. Uygulama ve kullanıcı bilgisayarı tarafında da sanallaştırma çözümleri bulunmaktadır. 

Atlantis Bilişim, Sanallaştırma Çözümleri üzerine sunucu ve kullanıcı bilgisayarı tarafında firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler sunar. 

Sanallaştırmanın Başlıca Avantajları; 

  • Verimlilik 
  • Güvenilirlik 
  • Yönetilebilir IT Kaynakları
  • Tasarruf 
  • İş Sürekliliği 
  • Hızlı Yedekleme ve Geri Dönüş İmkanları 
  • Kolay Dış Ortam Yedeklemesi ve Geri Dönüş 

Örnek Case

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat sit amet adipi scing elit sed diam nonummy nibh volutpat.

Amacımız, zamanı sizin için daha efektif hale getirebilmek.

Bilişim Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır. Doğru planlanmayan ve işletmeye zaman kaybettiren tüm aksiyonlar, çözüm üretmesi gerekirken çok daha büyük sorunlara yol açabilir.
Devamı için..

IOT ve Özel Çözümler

Şirketlerin teknoloji ve bilişim yolculuğunda en hassas olmaları gereken konulardan Veri gizliliği ve Veri Koruma; bu iki başlığın pürüzsüz ilerlemesi için verilerin iyi yönetilmesi ve doğru veri birikimi yapılması şarttır.
Devamı için..

Digital Signage ve Kiosk

Atlantis Bilişim, sertifikalı ve gerçek proje deneyimine sahip mühendis kadrosu, çözüm ortakları ve tedarikçileri ile birlikte birçok projeyi başarıyla üstlenmiş, her firmanın özel ihtiyacına göre altyapı ve bilişim çözümleri üretmiştir.
Devamı için..

Sanallaştırma

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.