Bilişim Çözümleri
Felaketten Korunma Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır.

Bilişim Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır. Doğru planlanmayan ve işletmeye zaman kaybettiren tüm aksiyonlar, çözüm üretmesi gerekirken çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Tam da bu noktada Bilgi Teknolojileri hayatımıza dahil oluyor; yazılım ve donanım alanında günlük, hatta anlık veri alışverişi sağlayarak işimizi pratikleştiriyor. 

Atlantis Bilişim olarak, 20 yılı aşkın deneyime sahip uzman kadromuzla sektörün gerektirdiği tüm yenilikleri takip ederek iş modellerimiz arasına ekliyor ve bunları firmanız için kazanca dönüştürecek altyapıları üretiyoruz. Amacımız, zamanı sizin için daha efektif hale getirebilmek. 

Felaketten Korunma Çözümleri

Bilişim sistemlerini ve genel iş sürekliliğini etkileyen felaketler üç kategoride değerlendirilir;  

  • Doğal Felaketler 
  • İnsan Kaynaklı Felaketler 
  • Hybrid Felaketler (Doğal ve İnsan Kaynaklı) 

Felaketin kurum üzerindeki etkileri ise farklı şekillerde görülebilir; 

Doğrudan Zarar: Felaketler doğrudan binalara, bilişim sistemi donanımlarına zarar verebilir ve sistemleri kullanılmaz hale getirebilir. 

Erişilememe: Zarar görmüş binalara personellerin girmeye çalışması tehlike sebebiyle mümkün olmayabilir. 

Güç Kaynağı Kaybı: Elektrik vb. Altyapılar zarar görmüş ise yetkili personelin sisteme erişimi mümkün olmayabilir. 

Ulaşım Kesintisi: Yol, köprü vb. ulaşım altyapıları zarar görmüş ise yetkili personelin sisteme erişimi mümkün olmayabilir. 

İletişim Kesintisi: Veri alışverişi ve iletişim altyapısı zarar görmüş ise sistemlerin görevlerini yapması mümkün olmayabilir. 

Varlık Kayıtlarının Bulunamaması: Felaket meydana geldiğinde bilişim sistemlerinde tutulmakta olan bilgi ve kayıtların korunması ve bu kayıtlara felaket sonrasında erişilebilmesi gerekmektedir. 

Faaliyetlerin Yeniden Başlaması: Felaket sonrası normal düzene geçişin tamamlanabilmesi ve iş faaliyetlerinin, felaket öncesinde olduğu gibi, belki de daha iyi şekilde, devam ettirilebilmesi gerekmektedir. 

Personelin Korunması: Bilişim sistemlerini ve iş faaliyetlerini yürüten kişilerin korunması ve sistemlerin devamlılığının felaket sonrasında da devam ettirebilmeleri sağlanmalıdır. 

Yönetimin Sürekliliğinin Sağlanması: Felaketin ardından normal faaliyetlerin başlamasına kadar geçen süre içinde yönetimin işleyişi sağlanmalıdır. 

Atlantis Bilişim, tüm bu maddelerde verdiğimiz detaylar hakkında çözümlerimizi, firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler sunar. 

Örnek Case

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat sit amet adipi scing elit sed diam nonummy nibh volutpat.

Amacımız, zamanı sizin için daha efektif hale getirebilmek.

Bilişim Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır. Doğru planlanmayan ve işletmeye zaman kaybettiren tüm aksiyonlar, çözüm üretmesi gerekirken çok daha büyük sorunlara yol açabilir.
Devamı için..

IOT ve Özel Çözümler

Şirketlerin teknoloji ve bilişim yolculuğunda en hassas olmaları gereken konulardan Veri gizliliği ve Veri Koruma; bu iki başlığın pürüzsüz ilerlemesi için verilerin iyi yönetilmesi ve doğru veri birikimi yapılması şarttır.
Devamı için..

Digital Signage ve Kiosk

Atlantis Bilişim, sertifikalı ve gerçek proje deneyimine sahip mühendis kadrosu, çözüm ortakları ve tedarikçileri ile birlikte birçok projeyi başarıyla üstlenmiş, her firmanın özel ihtiyacına göre altyapı ve bilişim çözümleri üretmiştir.
Devamı için..

Felaketten Korunma Çözümleri 

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.