Bilişim Çözümleri
Dış Kaynak Kullanımı

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır.

Bilişim Çözümleri / Teknik Servis Hizmetleri

Bir işletmeyi geleceğe taşımada en büyük adım teknolojiye uyum sağlamak ve
 iş süreçlerine entegre etmekten geçer. Bu sürecin küçük bir kısmını bilişim teknolojilerinin var olan işlere dahil edilmesi 
oluştururken; asıl büyük kısmı işletme sırasında ortaya çıkmaktadır.

Bu asıl süreçte firmalar ya kendi bünyelerinde bir Bilgi-İşlem kadrosu oluşturma yoluna ya da Bakım ve Destek Sözleşmeleri ile Dış Kaynak (Outsourcing) yoluna gidiyorlar.  

Atlantis Bilişim olarak biz de bu yolda, işletmenize en uygun teknik hizmetleri, konusunda uzman kadromuzla sizlere güvenle sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  

Dış Kaynak Kullanımı

Günümüz ekonomik koşullarında şirketler toplam ‘sahip olma’ maliyetlerini düşürürken, çoğunlukla mevcut kaynakla verimliliği artırma yönünde çalışmalara yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle ana faaliyet konularına yoğunlaşırken faaliyet konusu dışında kalan alanlarda işi konsolide edecek firma arayışına giriyorlar. Hal böyleyken bilişim sektörü, hızlı ve dinamik yapısıyla birlikte birçok uzmanlık alanını içinde bulundurması sebebiyle dış kaynak personel kullanımında (outsourcing) en çok tercih edilen sektörlerden biri haline geliyor. 

KOBİ olarak adlandırdığımız küçük ve orta ölçekli birçok firmada bilişim teknolojileri ile ilgili hamlelerde bulunacak bir departman ya da personel bulunmadığı için bu departmanla ilgili iş takiplerini firma bünyesinde çalışan diğer departman personelleri yürütmek zorunda kalıyor. Sağlam bir temele dayanmayan bu iş düzeni bilgi işlem stratejisinin olmamasına ve ileride bu yapıyı kontrol edemeyecek hale gelip, ciddi sorunlar oluşmasına sebebiyet veriyor. İşin aslına baktığımızda, şirketlerin yapısına göre bu dış kaynak personel kullanımı, esnek bir şekilde, belirli gün ve saatler çerçevesinde planlanabilir. 

Dış Kaynak Personel Kullanımının (Outsourcing) Faydaları: 

 • Dışarıdan iş bölümünü üstlenmiş firmalar, kendi uzmanlık alanındaki profesyonel bakış açıları nedeniyle destek verdikleri firmanın göremedikleri ya da ilgilenemedikleri alanlara zaman kaybetmeden müdahale edebilirler ve ileride çıkabilecek sorunları önleyerek iş etkinliğini maksimuma çıkarabilirler. 
 • Süreli ve proje hedeflerine odaklı işe alım yapılabilir. 
 • Uzman personel kaynağını seçme ve kullanma imkânı sunar. 
 • Operasyonel verimlilik, yani firmanın ana faaliyet alanlarına yoğunlaşma sağlanmış olur. 
 • İş maliyetlerinin düşürülmesi, zaman kaybının önlenmesi sağlanır. 
 • Projeleri kontrol altına alabilme imkânı sunar (zaman, maliyet, kalite) 
 • Dağınık verilerin tek merkezde toplanmasını sağlanır. 
 • Sözleşme sayesinde personelin çalışma süresi kesinleşir. 
 • Personel performansından memnun kalınmaması durumunda risk taşımadan değişiklik yapılabilir. 
 • Firmanın uygulama risklerinin paylaşılması sağlanır. 
 • Kiralanan personelin fazla mesai, kıdem ve ihbar tazminatı gibi maliyetleri firmaya yansımaz. 
 • Hata sorumluluğunun paylaşılması sayesinde riskin azaltılması amaçlanmaktadır. Günümüzde
   bazı firmalar pahalı bile olsa dış kaynak kullanımı (Outsourcing) yapmakta
   ve bu sayede bir aksilik durumunda riskin minimuma indirgenmesini sağlamış olmaktadırlar.
   

Örnek Case

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat sit amet adipi scing elit sed diam nonummy nibh volutpat.

Amacımız, zamanı sizin için daha efektif hale getirebilmek.

Bilişim Çözümleri

Günümüz rekabet piyasasında en önemli şey, zamandır. Doğru planlanmayan ve işletmeye zaman kaybettiren tüm aksiyonlar, çözüm üretmesi gerekirken çok daha büyük sorunlara yol açabilir.
Devamı için..

IOT ve Özel Çözümler

Şirketlerin teknoloji ve bilişim yolculuğunda en hassas olmaları gereken konulardan Veri gizliliği ve Veri Koruma; bu iki başlığın pürüzsüz ilerlemesi için verilerin iyi yönetilmesi ve doğru veri birikimi yapılması şarttır.
Devamı için..

Digital Signage ve Kiosk

Atlantis Bilişim, sertifikalı ve gerçek proje deneyimine sahip mühendis kadrosu, çözüm ortakları ve tedarikçileri ile birlikte birçok projeyi başarıyla üstlenmiş, her firmanın özel ihtiyacına göre altyapı ve bilişim çözümleri üretmiştir.
Devamı için..

Dış Kaynak Kullanımı

Detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.