Servisler - Proje

Operasyonel Kiralama ve Saha Hizmetleri

Operasyonel kiralama, finansal kiralama sisteminin gelişmiş modellerinden bir tanesidir. Finansal kiralama sürecinin evreleri dahilinde gelişen ve sektör gereksinimlerinin ve taleplerinin artması ile tetiklenen operasyonel kiralaması süreci, finansal kiralama işlemleri üzerindeki devlet desteğinin (vergi avantajları gibi) de kalkmasıyla hayata geçmektedir.

Operasyonel kiralamada, sözleşmeye konu olan malın bakım, onarım ve sigorta bedelleri kiralama şirketince karşılanır. Anlaşmanın niteliği doğrultusunda söz konusu bu masraflar kiralama şirketince kiracıya yansıtılabilmektedir. Operasyonel kiralama yapacak olan şirket, kiraladığı malın çalıştırılması için uzman eleman isterse tahsis edebilecektir.

Operasyonel kiralamada kiracı, işleme konu edilen yatırım için amortisman ayıramamaktadır. Mal mülkiyeti kiralayanda olduğu için amortismanı da kendisi ayırmaktadır. Kiracı, sadece ödediği kiraları giderleştirebilmekte ve böylece vergi avantajından yararlanmaktadır.

Atlantis Bilişim, IT sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle, müşterilerinin ürün ve hizmetlere en uygun koşullarda ulaşmasını hedeflemektedir. Müşterilerimiz satın alma maliyetlerine girmeden, Atlantis Bilişim’in servis ve teknik destek güvencesiyle Operasyonel kiralama hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. Kısa veya uzun dönem olarak anlaşmalar yapabilmekte ve bu anlaşmalarda ürün, hizmet ve yetkili personel kiralamaları yapabilmektedirler. Hizmetlerimiz, şirket bünyenizde, tanıtım ve etkinliklerinizde, kiralanan ekipmana ait kurulum, bakım ve yetkili personel hizmeti de dahil olarak verilebilmektedir.